Wat een geweldige dag op sportpark De Burgwal! Om 12:00 uur begon de middag met een lichte lunch voor het team, aangeboden door DVSA. Rond 13:00 uur arriveerde de bus uit Opperdoes met de tegenstanders ST Opperdoes/TSV Twisk JO17-1 en hun supporters, wat meteen zorgde voor een gezellige en drukke sfeer. Met een heerlijk zonnetje en veel publiek langs de lijn waren alle ingrediënten aanwezig voor een mooie halve finale.
Om 14:00 uur klonk het startsein van de wedstrijd, die al snel een spectaculair verloop kreeg. In de 4e minuut moest STDVSA/HDS JO17-1 al met tien man verder na een gele kaart voor Senbetu. Ondanks deze vroege tegenslag bleef het team knap overeind en werd er van beide kanten op hoog tempo gespeeld, met kansen over en weer.
In de 33e minuut volgde de beloning: Bram rondde een fraaie aanval af en zette de 1-0 op het scorebord. Slechts vier minuten later verdubbelde Julian de voorsprong naar 2-0, waardoor de ploeg met een goed gevoel de rust in ging.
Na rust kwam het team sterk uit de kleedkamer. In de 47e minuut maakte Finn de 3-0 en leek de wedstrijd beslist. Toch gaf ST Opperdoes/TSV Twisk JO17-1 zich niet zomaar gewonnen en scoorde in de 53e minuut de 3-1. Dat gaf hen hoop, zeker gezien hun eerdere comeback in de kwartfinale, waarin ze van 5-1 achterstand wisten te winnen met 5-6.
Maar STDVSA/HDS JO17-1 liet zich niet van de wijs brengen en pakte het initiatief weer stevig in handen. Rakan zorgde in de 62e en 65e minuut voor de 4-1 en 5-1. Daarna was het pech dat de score niet verder opliep: Silvester trof de lat en Billy de paal. In de 68e minuut maakte Rakan alsnog zijn hattrick compleet en bracht de stand op 6-1.
Nog geen minuut later was het opnieuw raak. Julian tekende voor zijn tweede doelpunt van de middag en maakte er 7-1 van. De tegenstander bleef strijden en wist in de 72e minuut nog de 7-2 te maken, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar.
In de slotfase kreeg Jens nog een tweede gele kaart, wat resulteerde in een tijdstraf van tien minuten, waardoor het team de wedstrijd met 10 spelers moest uitspelen.
Na het laatste fluitsignaal was het feest compleet: een verdiende 7-2 overwinning en een plek in de finale van de KNVB Jeugdbeker! In de kleedkamer werd uitbundig feestgevierd, waarna de jongens in de kantine werden onthaald op een welverdiend frietje.
De finale staat gepland in mei; de exacte datum en locatie volgen nog. We hopen dan opnieuw op veel publiek om onze jongens naar de overwinning te juichen!

DVSA (Door Vriendschap Sterk Amerongen)
Sportpark De Burgwal
Burgwal 6
3958 ER Amerongen