Naar de inhoud
DVSADoor Vriendschap Sterk Amerongen
← Alle nieuwsDC DVSA16 oktober 2026

DVB Pointless – DC DVSA (4-5)

Pointless? Zeker niet! Als nummer 12 naar de nummer 2 in Baarn, en toch met de winst naar huis. Met finishes van 126, 116 en 106 pakt DC DVSA een knappe 4-5 overwinning.

DVB Pointless
4 – 5
DC DVSA

Van de 12e plaats naar Baarn, waar de nummer 2 van de competitie wachtte. Op papier leek het voor DC DVSA een lastige avond te worden. Maar wie dacht dat onze dartvrienden uit Amerongen als kanonnenvoer naar Baarn zouden afreizen, kwam bedrogen uit. Na een avond vol fraaie finishes, gemiste dubbels, parkeerperikelen en een gezonde dosis gezelligheid trok DVSA uiteindelijk met een zwaarbevochten 4-5 overwinning aan het langste eind!

De voorbereiding: één kater en één pijnlijke rug

Volgens het oorspronkelijke schema waren Rick, Jasper, Erwin en Ronald aan de beurt om de pijlen ter hand te nemen. Maar zoals wel vaker bij DVSA bleek het wedstrijdplan vooral een richtlijn.

Rick had de avond ervoor iets te enthousiast gebruikgemaakt van de mogelijkheden die de horeca biedt. De volgende ochtend meldde zich een stevige kater, waardoor het bed verlaten al een prestatie op zich was. Het gevolg? Langer doorwerken en uiteindelijk de wedstrijd missen. Gelukkig appte hij Anton met de vraag of die hem wilde vervangen. Anton hoefde daar niet lang over na te denken. De ene man zijn kater is de andere man zijn kans!

Ook Erwin wilde graag vervangen worden, maar bij hem lag het niet aan de drank. Zijn rug speelde op, waardoor Bart werd opgetrommeld om de honneurs waar te nemen.

En dan was er nog mooi nieuws: Jasper was eindelijk weer eens als vanouds van de partij, nadat hij door zorgen in de privésfeer een tijdje afwezig was geweest. Fijn dat je er weer bent, maat!

Eenmaal aangekomen in Baarn kon het avontuur beginnen. Althans, eerst moest er nog een parkeerplaats gevonden worden. Na drie rondjes door de omgeving was het gelukkig raak. De wedstrijd was nog niet begonnen, maar de warming-up was al achter de rug.

Het team van DVSA in Baarn, met de borden van Pointless
Het team van DVSA in Baarn, met de borden van Pointless

Round Robin: DVSA schiet uit de startblokken

De Round Robin was dit seizoen regelmatig een hoofdpijndossier voor DVSA. Waar het team eerder nog weleens moeite had om de juiste versnelling te vinden, liep het dit keer als een geoliede dartmachine.

Met een overtuigende 1-5 overwinning werd meteen duidelijk gemaakt dat de nummer 12 niet naar Baarn was gekomen om alleen de consumpties te sponsoren.

Anton liet zich direct gelden in de eerste leg met een fraaie 116-finish en in zijn 2e leg voor de round robin een keurige 15-darter. Alsof dat nog niet genoeg was, liet Jasper ook zien dat hij het gooien niet verleerd was met een prachtige 126-finish.

De toon was gezet. Pointless begon zich waarschijnlijk af te vragen of de ranglijst wel helemaal klopte.

Singles: wisselende resultaten en een Madhouse-momentje

Na het traditionele trekken van de kaarten werd de volgorde bepaald: Bart, Anton, Jasper en Ronald.

Bart mocht het spits afbijten. Dat ging aanvankelijk wat stroef. Hij kwam al snel op achterstand en probeerde met een mooie 96-finish nog wat terug te doen. Helaas mocht het niet baten: 3-1 verlies. Een prima finish, maar de punten gingen naar de tegenstander.

Daarna was het de beurt aan Anton, die vrolijk verderging waar hij bij Padelstation was geëindigd. Met overtuigend spel en een wedstrijdgemiddelde van 88 liet hij zijn tegenstander weinig kans. Een strakke 3-0 overwinning en weer drie legs op het DVSA-bord.

Jasper keek al snel tegen 2-0 achterstand aan. Hij knokte zich terug naar 2-1 en kreeg daarna ongeveer twaalf pijlen om de stand gelijk te trekken. Helaas lag daar de dubbel 1, en die wordt niet voor niets ook wel Madhouse genoemd. Jasper vond de finish niet, ondanks dat zijn tegenstander ook flink aan het zoeken was. Uiteindelijk ging de leg én de single naar Pointless: 3-1 verlies.

Ronald begon zijn single juist uitstekend met een prachtige 106-finish. Dat beloofde veel goeds, maar helaas besloot zijn tegenstander daarna drie legs op rij te pakken. Eindstand: 3-1 verlies.

Actie aan het bord in Baarn
Aan de oche in Baarn

Koppels: van bewusteloos zuipen tot een belangrijke 70-finish

Na opnieuw een kaarttrekking mochten Jasper en Anton als eerste aantreden. Dat duo had er duidelijk zin in en liet weinig heel van de tegenstand. Met een overtuigende 3-0 overwinning konden de eerste koppelpunten van de avond worden bijgeschreven.

Daarna was het de beurt aan Bart en Ronald. Dat werd een spannende partij, precies zo'n wedstrijd waarin DVSA eerder dit seizoen de beslissende legs nogal eens aan de tegenstander cadeau deed. Maar deze keer niet!

Bart gooide een belangrijke 70-finish en hielp daarmee de partij over de streep. Zijn eigen analyse na afloop was bescheiden: "Dit zijn de eerste goede pijlen van deze avond." Dat deed hij zichzelf toch wat tekort. Als dit zijn eerste goede pijlen waren, dan had hij de rest van de avond blijkbaar vooral geoefend in het opwarmen van zijn arm. Maar die finish was goud waard!

En toen mochten Bart en Ronald nóg een keer aantreden. Dat was niet helemaal naar de zin van Jasper. Zijn reactie:

"Mogen we nog niet? Ik zit me eigen bewusteloos te zuipen!"

Nee Jasper, eerst moesten Bart en Ronald nog even aan het werk. En blijkbaar hadden ze goed naar hem geluisterd, want in bijna recordtempo werd de volgende partij met 3-0 gewonnen. Dat schoot lekker op! Keurig mannen!

De laatste koppelpartij was vervolgens voor Jasper en Anton. Ze begonnen sterk en pakten de eerste leg, maar daarna ging het helaas drie legs achter elkaar mis. Een 3-1 nederlaag, waardoor Pointless nog een punt kon bijschrijven.

Maar het belangrijkste werk was gedaan: DVSA had genoeg punten verzameld om de overwinning mee naar Amerongen te nemen.

Eindstand: DVB Pointless – DC DVSA 4-5

Winst voor DVSA!

De derde helft: raak gooien is mooi, gezelligheid is beter

Na afloop werd de overwinning uiteraard gevierd met een welverdiende overwinningscocktail. Daarna werd er nog een dartspelletje gespeeld, waarbij zelfs twee spelers van Pointless aansloten. De pijlen vlogen nog wat rond en de sfeer bleef uitstekend.

Kortom: een gezellige avond tegen sportieve tegenstanders, met een resultaat waar DVSA trots op mag zijn. De nummer 2 verslaan terwijl je zelf op plek 12 staat, is toch lekker!

🎯 Hoogtepunten van de avond

  • Anton: 116-finish, 15-darter en een single met een wedstrijdgemiddelde van 88.
  • Jasper: 126-finish en eindelijk weer terug bij het team.
  • Ronald: 106-finish.
  • Bart: de belangrijke 70-finish in het koppel.
  • Het team: een knappe 4-5 overwinning op de nummer 2!
Deel dit bericht WhatsApp Facebook